Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.11.2016, 21:52

ИЗЛОГ

Бунда

Пишува Лејла САБИТ - Ја сакаат и жени и мажи...

Ја сакаат и жени и мажи...
Анонимни и славни.
Жртви на модата и икони на стилот.
За греење во студените денови, за фалење на јавните настани или за оставање во наследство.
Раскажува за статусот, куповната моќ, за желбите или за комплексите.
Се носи на погрешно место, во вистинско време или на право место, во погрешно време.
Иритира меѓу сиромашните, предизвикува завист меѓу богатите.
Некој ги избегнува заради озборување и лутење, други пак ги носат токму заради озборување и лутење.
Се текот на годините, од пријател може да ви стане непријател.
Може да биде кратка или долга.
Природна или еколошка.
Тешка или лесна.
Заработена или подарена.
Од тука или од странство.
Се носи на голо тело, врз свечена тоалета, венчаница, костум или врз кежуал облека.
Бундата не го прави мажот господин, ниту жената - дама.
Не е сe во изгледот, има нешто и во потеклото, манирите, образованието и во однесувањето.
Избори се ближат.
Изборот е ваш!

l.sabit@vest.com.mk
Текстот е прочитан 1811 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter