Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.01.2017, 14:01

Ретро тастатура за носталгичари

Компанијата Лофри ја претстави својата нова пренослива тастатура која многу наликува на оние првите машини за пишување, коишто несомнено биле и главна инспирација за креаторите.

Новиот додаток за компјутери е во светли пастелни бои, а има вградено и светло за во темни простории. Благодарение на круглите тастери, тоа изгледа, но и звучи баш како старите машини за пишување од 18 -19. век.   Тастатурата одговара и на ПЦ и на Мекинтош уредите, како и на уредите кои користат  Андроид и ИОС оперативни системи.   Во продажба ќе биде пуштена на 7 март. Промотивната цена е 59 долари, а подоцна ќе изнесува 100 долари.


Текстот е прочитан 879 пати.
#
E-matematika.mk за полесно совладување на математички вештини
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter