Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.04.2017, 14:13

Се обидела да го убие сопругот со шрафцигер

Љ.Ѓ. од село Конопница се обидела да го убие својот сопруг со удар со шрафцигер во пределот на градите по што го однела во Здравствениот дом во Кирва Паланка каде му биде укажана лекарска помош.

Според полицијата, немилиот настан се случил пред три дена, а поради сериозноста на повредата, сопругот е префрлен во Клинички центар - Скопје.

Против Љ.Ѓ. е поднесена кривична пријава поради основано сомнение дека сторила кривично дело „убиство во обид”.


Текстот е прочитан 1039 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter