Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

21.12.2016, 18:07

ИЗЛОГ

Треска

Пишува Лејла САБИТ - Скопје го фати треска

Скопје го фати треска.
Празнична и вирусна.
Сите зборат за Нова година.
Половината се лечат од настинка и од вироза.
Треската не избира пол ниту возраст, ниту вистинско време.
Ве напаѓа кога најмалку се надевате.
Кога се опуштате и мислите на убави работи, моменти, на одмор, на неостварени желби, кога мислите дека сте уште млади, ама телото и паметењето ве издаваат.
Пријатели ве канат на предновогодишен шопинг, со колегите го трошите времето на кафе, се спремате за предновогодишни забави, а од новогодишните честитки абер нема.
Треската веќе не е филмска, како на саботната вечер, иако 31. се паѓа во сабота.
Вистинска е, со сите мани и доблести, очекувања и разочарувања.
Така ја завршуваме и така ја почнуваме Новата 2017 година.
Со желби за повеќе здравје, повеќе убави моменти и причини за славење, повисок животен стандард и за повеќе почит меѓу луѓето.
Да сме покрај луѓе што нè прават подобри личности и со семејството.
За празниците ја сфаќаме важноста на доброто, вистинското, а го препознаваме лажното и лицемерното.
Уживајте додека купувате подароци, додека го украсувате домот и ја подготвувате трпезата.
Направете си своја новогодишна и божикна приказна.
Заслуживте, по 364 дена откажувања, предизвици и борба.
Празници се ближат.

l.ѕаbit@vest.com.mk


Текстот е прочитан 1326 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter