Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.03.2017, 13:54

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели

Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надворешниот изглед не го смени од корен, туку само го доработи.

Новиот модел има понагласени фарови, истакната маска на ладилникот во стилот на новата "импреза", поставен е на новата "субару глобал" механичка платформа која според Јапонците е дури за 70% поцврста и покрута споредено со претходниот модел.
Во внатрешноста, централната позиција ја зазема новиот осуминчен екран на допир, а зголемени се багажниот и просторот за патниците на задната клупа.
Познатиот 2,0-литарски бензински "боксер" мотор е задржан, но агрегатот е зајакнат и сега наместо 150 КС произведува шест коњски сили повеќе.
Моторот е споен со автоматски менувач кој може да работи и мануелно со седум брзини, а силата се пренесува на сите четири тркала.


Текстот е прочитан 1338 пати.
#
Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter