Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.01.2017, 13:21

НАШИ ФУДБАЛСКИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

Гол на Пандев, Хет -трик на Тричковски

Македонските фудбалски репрезентативци Горан Пандев и Иван Тричковски се запишаа во листата на стрелците за своите екипи Џенова, односно, Аек Ларнака во рамките на италијанскиот и кипарскиот куп.

Пандев постигна гол на дуелот на кој Џенова е поразена од неговиот поранешен клуб Лацио со 4:2. Тој го постигна вториот, во тој момент израмнувачки погодок за Џенова, што е негов четврти гол за италијанскиот прволигаш. Претходно, Пандев има дадено два гола против Перуџа, а еден против Лече, сите во Купот. Во Серија А, по одиграни 20 средби во две сезони, репрезентативниот капитен уште го чека првенецот во новата средина.
Иван Тричковски постигна хет - трик за Аек Ларнака во убедливиот триумф од 1:6 на гости против Кармиотиса. Популарниот Тричко сите три гола ги постигна во првото полувреме. Го отвори резултатот во 18.минута, на 0:2 зголеми во 39.минута, а две минути подоцна уште еднаш се запиша во листата на стрелците. (Т. З.)


Текстот е прочитан 1269 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter