Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.03.2017, 09:59

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија.

Според партијата, Заев и СДСМ само за да дојдат на власт, се подготвени на целосна двојазичност на државата, двојазични амблеми на војската и полицијата, двојазични банкноти и монети, како и прогласување на сопствениот народ за геноциден. Воедно, порачуваат, дека СДСМ и Заев не смеат веќе да бегаат и да се кријат со разни лаги и манипулации од народот и повторно ги упатуваат нивните предлози за излез од кризата..

- Граѓаните на Република Македонија очекуваат Зоран Заев и СДСМ јасно да ја отфрлат тиранската платформа и да се обврзат дека нема да ги реализираат елементите од неа. Доколку СДСМ го стори тоа, ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за идната влада која што би ја формирал и предводел Зоран Заев. Доколку пак аболицираниот Зоран Заев е импресиониран од тиранската платформа нека прифати парламентарни избори заедно со локалните избори во мај и нека излезе пред граѓаните со барањата од Тирана. Така граѓаните ќе може јасно да кажат што мислат за тоа, без притоа да бидат изборно измамени, како што тоа веќе еднаш им го направи СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.


Текстот е прочитан 630 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter