Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

05.03.2017, 18:08

ЖЕНИТЕ ЗА 8 МАРТ ЌЕ ГИ ШЕТААТ СВЕТСКИТЕ МЕТРОПОЛИ

Бањите не се веќе ин

Се бара место повеќе за осмомартовските аранжмани за во странство кои ги нудат туристичките агенции низ Македонија.

Туроператорите велат дека најголем е интересот за четиридневните авионски аранжмани, но доста уплати има и за автобуските тури. Од туристичките агенции велат дека годинава, исто како и лани, жените не се воделе по поранешната традиција да заминат на бања туку повеќе биле расположени да шетаат и да се забавуваат по европските и по светските метрополи.Целиот текст е објавен во печатеното и електронското издание на Вест.


Текстот е прочитан 1150 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter