Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.12.2016, 14:07

Време е за готвење

Сарма од кисела зелка

Потребно:

750 г мешано мелено месо (говедско и свинско)
150 г сланина
150 г маст
1 поголема главица зелка
50 г ориз
1 поголема главица кромид
црн пипер
црвен пипер
магдонос
сол

Приготвување: Ставете го месото во поголем сад. Исечкајте го ситно кромидот, ставете го во месото, потоа исечкајте ситно 50 г сланина и ставете ја во месото, магдоносот, оризот, црвениот пипер, маста, посолете по вкус и измесете го месото убаво со сите состојки. Земете ја зелката и вадете листови. Отсечете ги жилите од листовите и ставете од месото и виткајте сарми - големина по желба. Во подлабок сад ставете на дното неколку листа од зелката и редете ги сармите една до друга. Остатокот од сланината исечете го на листови и ставајте го меѓу сармите. Откако ќе се направат сармите, прелијте ги ако не е многу кисела зелката со расолница, а ако е кисела, тогаш со вода. Затворете го садот со алуминиумска фолија и ставете го во рерна да се вари 2-3 часа на умерена температура од 150 степени.


Текстот е прочитан 2821 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter