Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.12.2016, 09:36

ИЗЛОГ

Празници

Пишува Лејла САБИТ - Добредојдени се: За славење. За пиење. За јадење. За подарување...

Добредојдени се:
За славење.
За пиење.
За јадење.
За подарување.
За дотерување.
За дружење.
За озборување.
За трошење.
За патување.
За опуштање.
За семејството.
За пријателите.
Заради попуст.
Не чинат:
Турканици во самопослуги и во продавници.
Реки од коли по улиците и по патиштата.
Насекаде расфрлано ѓубре.
Се будите мамурни, а трезнењето е болно.
Сфаќате дека сe сте потрошиле, испиле и изеле.
Намуртеноста ја заменува насмевката.
Се враќате на работа, на школо и на вообичаените навики.
И така секоја година.
Некои едвај го чекаат Божик, а некои не можат да ја дочекаат Нова година.
Некогаш е поголема радоста во исчекувањето отколку во самиот празник.
Нека ви се среќни Новата година и божикните празници!
Се читаме во 2017!

l.sabit@vest.com.mk

 


Текстот е прочитан 898 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
10-те најпопуларни хотели на Инстаграм!
Социјалната мрежа Инстаграм ја објави листата на 10-те најпопуларни хотели...
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Плескавици од блитва
Приготвување: исчистената блитва ставете ја во вриена вода и варете ја око...
Site Meter