Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.03.2017, 13:56

ПОКАНА ДО СРПСКАТА ТУРБОФОЛКЕРКА И ДО ФУДБАЛЕРОТ НА БЕШИКТАШ

Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу

Турците се толку воодушевени од српската поп-фолк ѕвезда Јелена Карлеуша, што сакаат да снимат реално шоу за неа и нејзиниот сопруг, фудбалерот на Бешикташ, Душко Тошиќ.

Продуцентската куќа "Ај Јапим" веќе некое време ги врбува српската пејачка и фудбалерот да им дозволат на нејзините екипи да ги следат нонстоп 24 часа и да го снимат сето тоа. Камерите би ги следеле нивните заеднички моменти во Истанбул, каде што настапува Тошиќ за Бешикташ, но дел од нив ќе бидат поставени во нивниот дом во Белград.
- Најголемата турска продуцентска куќа што стои зад голем број серии, ги убедува Јелена и Душко да бидат ѕвезди на реално шоу во период од два месеца.Поради тоа што живеат во две земји и поминуваат малку време заедно, еден тим би ја следел Карлеуша со сите нејзини настапи и гостувања, а друг би го следел Душко на тренинзите и на натпреварите - открива извор близок до Тошиќ.
Турците биле подготвени да го одврзат ќесето за да ја убедат Карлеуша на овој проект, за кој мислат дека ќе биде успешен поради нејзините изглед, тело, облекување и слава.
Додека Јелена е на чекор до прифаќање на понудата, нејзиниот сопруг не сака да биде во центарот на вниманието, не сака да се разголи пред јавноста и да си ја продаде приватноста, ниту за огромна сума пари.Текстот е прочитан 5627 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter