Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.04.2017, 14:12

Паднал од трактор, ја скршил вилицата

З.С. (55) од село Алинци е тешко повреден откако вчера паднал од трактор со кој управувал Д.К. од село Кривогаштани.

Како што соопшти полицијата, незгодата се случила во 17:30 часот во атарот на село Канатларци, на некатегоризиран земјен пат кај местото Канатларска Чешма. Тракторот е модел „ИМТ“-533 и немал регистарски ознаки.

Повредениот кој има скршена горна вилица, по укажаната лекарска помош во Општа болница Прилеп, е препратен во Клинички центар Скопје на натамошно лекување.


Текстот е прочитан 481 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter