Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.04.2017, 13:39

Резултати од Вардар Јуниор Лигата одиграна во Виница

Денеска во Виница се одигра 2. пролетно коло од Вардар Јуниор Лигата. Две генерации одиграа вкупно четири натпревари на кои беа постигнати неколку интересни резултати.

Во генерацијата 2007 година, Плачковица беше подобар од Слога Виница со 6:1. Во генерациите 2008 година се одиграа три натпревар. Слога Виница оствари победи од 8:2 и 9:2 над Плачковица односно над Фудбал Старс Кочани, додека Мал Ајакс беше подобар од Рудар Јуниор.РЕЗУЛТАТИ ОД ВАРДАР ЈУНИОР ЛИГАТА

ГЕНЕРАЦИЈА 2007 ГОДИНА

Слога 1932 Вардар Виница - Плачковица Радовиш 1:6

ГЕНЕРАЦИЈА 2008 ГОДИНА

Слога 1932 Вардар Виница - Фудбал Старс Кочани 9:2

Слога 1932 Вардар Виница - Плачковица Радовиш 8:2

Рудар Јуниор Пробиштип - Мал Ајакс Вардар Штип 5:3


Текстот е прочитан 395 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter