Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.02.2017, 13:47

ПО СЕДУМ ГОДИНИ ПАУЗА

Концерт на "Стринг форсис" во МКЦ

Групата "Стринг форсис" в петок ќе одржи концерт, во Младинскиот културен центар.

Групата настапува по седум години пауза, а најголема причина е новиот албум "Соголи ме". Концертот ќе трае два и пол часа и на него покрај песните од новиот албум, публиката ќе има можност да ги слушне и песните од нејзините претходни четири албуми. Билетите за овој настан чинат 200 денари во претпродажба и 300 на денот на концертот. Ќе се продаваат и на касата на МКЦ. (В.М.)


Текстот е прочитан 796 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter