Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

02.02.2017, 13:05

ИВАНА АНГЕЛОВСКА НАПРАВИ МАНЕКЕНСКА КАРИЕРА ВО АВСТРАЛИЈА

Сон ми е да промовирам македонски бренд

Моделот Ивана Ангеловска (18), која со семејството живее и работи во Мелбурн, Австралија, досега рекламирала повеќе австралиски текстилни производи, но нејзин најголем сон е да промовира македонски бренд.

"По потекло сум од Охрид, но родена сум во Мелбурн, каде што живеам со семејството. Годинава завршив средно и ќе се запишам на факултет. Желба ми е да студирам форензичка психологија и политички науки. Сакам тоа да ми биде професија, манекенството ми е хоби. Секоја година едвај чекам да дојде лето и да дојдам во Македонија, особено во Охрид, каде што навистина уживам", вели Ивана.
Секо доаѓање во Охрид го користи исклучиво за одмор и досега немала понуди од македонска фирма.
"Со Македонија единствено ме поврзува тоа што бев дел од спотот за фолк-евергринот 'Розо моја' на Ибуш Ибраимовски. Но, искрено, предизвик ми е да соработувам со македонски брендови, но и на некоја ревија. Досега сум била дел од рекламите за многу брендови, меѓу нив за 'Бу ху' и 'Х&М'. Секојдневно ми стигнуваат најновите колекции од нив, но, искрено, би сакала да ставам македонски производ на себе", вели Ивана. (В.М.)


Текстот е прочитан 2040 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter