Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.02.2017, 13:21

Стоилковски и Стојанова победници на Зимското Отворено првенство на Македонија до 12 години

ТК ТеннисПарк е особено горд на своите Јуниори и Јуниорки до 12 години, откако изминатиот викенд на Зимското Отворено првенство на Македонија во двете категории имаше дури три претставника во финалните мечеви.

Во машка конкуренција Марко Стоилковски го освои својот прв трофеј откако е дел од нашиот клуб. Стоилковски во финалето беше подобар од својот клупски другар Филип Стојановски. Во женска категорија Јана Стојанова само ја потврди својата доминација и освои уште еден трофеј во својата колекција.


Текстот е прочитан 724 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter