Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 14:00

ГЕРМАНЦИТЕ СЕ ОБВИНЕТИ ЗА СЕКСИЗАМ ПОРАДИ НОВАТА РЕКЛАМА

Баерн ве кани на кошарка со испакнати брадавици и голо стомаче

Кошаркарскиот клуб Баерн Минхен предизвика контроверзи и дебата на социјалните мрежи поради маркетиншката акција, врзана со продажбата на влезници за мечот од четврт-финалето на Еврокупот против Уникаха.

Се работи за одлучувачки меч во серијата до две победи при моментален резултат 1:1. Пресудата ќе падне вечерва во Минхен, во "Ауди дом".
Баерн ги повика навивачите со мотото "сакаме големи натпреварувања и големи натпревари", а на сликата е жена, која носи дрес од Баерн, но без градник, па на градите и се отцртуваат брадавиците, а стомакот и е разголен.
Многумина го обвинија Баерн дека ова е сексистичка порака, но Баварците не се потресоа, туку во ист ритам продолжија со најавата на важниот дуел.


Текстот е прочитан 653 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter