Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.11.2016, 12:49

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

Медот убива вируси

Секој вид на мед има посебни лековити својства:

- липовиот го поттикнува потењето;

- медот од хељда ги зацврстува ѕидовите на крвните садови;

- багремовиот лекува воспаленија;

Медот ги убива и вирусите, дејствува смирувачки врз нервниот систем, лекува несоница (чаша топла вода или чај од матичник со мед), а може да помогне и против ноќното мочање на децата.

Дневна доза за возрасни - 100 грама. Се зема од еден и половина до два часа пред, т.е. три часа по јадење.
Дневната доза за децата е околу 30 грама.


Текстот е прочитан 4776 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter