Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.06.2016, 23:10

"Астон мартин венквиш загато" во само 99 примероци

Откако во мај, на езерото Комо во Италија, го претстави атрактивниот концепт на "астон мартин загато", британската компанија најави и сериска, но ограничена изработка на овој модел.

Од фабричкиот погон во Гејдон ќе се симнат само 99 примероци на "астон мартин венквиш загато", што во старт му гарантира висока почетна цена и колекционерска вредност во годините што доаѓаат.
Овој модел е петтиот продукт од соработката на "Астон Мартин" и дизајнерската куќа "Загато" од Италија, чија копродукција опфаќа некои од најелегантните модели на сите времиња, како што се "ДБ5 ГТ загато", "В8 вантаж загато" од 1986, "ДБ7 вантаж загато" од 2002 и "В12 вантаж загато" претставен во 2011 година.
Автомобилот ќе го движи импресивен 6,0-литарски В12-агрегат, чија сила е зголемена од 570 на 600 КС, а му овозможува до 100 км/ч да стигне за 3,5 секунди.


Текстот е прочитан 3361 пати.
#
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter