Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

22.02.2017, 10:13

СТАНА ХИТ НА ОСТРОВОТО

Резервниот голман на Сатон јадеше сендвич за време на мечот со Арсенал

Голманот на англискиот петолигаш Сатон, Вејн Шоу кој има 140 килограми беше во центарот на вниманието на Островото откако за време на мечот дома со Арсенал (0:2) во ФА Купот јадеше сендвич, а на полувремето беше во барот на пиво со фановите.

Тренерот на Сатон, Пол Досвел беше запрашан дали голманот тоа го направил поради облог.
- Можно е. Мислам дека Вејн стана глобална ѕвезда. Тој ја искористи шансата да направи нешто за да биде уште попопуларен. Реално не знам зошто го направи тоа, но мислам дека не беше во ред - изјави Дасвел.


Текстот е прочитан 829 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter