Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.01.2017, 13:11

"ШАНЕЛ" СО ЅВЕЗДИ НА ПИСТА МЕСТО ВО ПУБЛИКА НА РЕВИЈАТА НА ВИСОКА МОДА

Гламурозниот Холивуд се пресели во Париз

Кендал Џенер, Бела Хадид и 17-годишната Лили Роуз-Деп, ќерката на Џони Деп, ја предводеа ѕвездената моделска екипа

ФРАНЦИЈА - Холивудските ѕвезди мистериозно исчезнаа од првите редови на ревијата за колекцијата висока мода за пролет/лето 2017 на "Шанел", сепак ги имаше на пистата: Кендал Џенер, Бела Хадид и 17-годишната Лили Роуз-Деп, ќерката на Џони Деп, ја предводеа ѕвездената моделска екипа.
Ветеранскиот дизајнер Карл Лагерфелд понуди пердуви и светкави фустани за следната сезона што потсетуваа на раскошниот гламурозен Холивуд во 30-тите години на 20. век. Лагерфелд не штедел ни на кристали, но во рамките на вкусното. Преовладуваа бледи, сребреникави нијанси во колекцијата што кулминираше со креацијата што ја носеше Кендал Џенер од кланот Кардашијан: припиен долг фустан со длабоко деколте и прстен од пердуви до колената. Ревијата ја затвори Лили Роуз-Деп рака под рака со Лагерфелд, облечена во бледорозова тоалета со каскадни набори.Во првите редови на ревијата овојпат имаше претежно француски славни личности, но само неколку светски познати ликови како Ана Винтур и Ванеса Паради. Меѓутоа, со исклучок на нив, сите се прашуваа зошто холивудската елита го заобиколи Лагерфелд? Во изминативе неколку години редовни гости му беа Гвинет Палтроу, Вил и Вилоу Смит, Кристен Стјуарт и Џулиен Мур.
Имајќи предвид дека актуелен е филмот "Џеки" со Натали Портман во главната улога на Жаклин Кенеди кој влезе во оскаровската трка со три номинации, неизбежно беше да има и омаж на една од најпознатите клиентки на брендот. На ревијата имаше силуети на класичниот "шанел" костим што секогаш ќе потсетува на поранешната прва дама на САД.


Текстот е прочитан 1175 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter