Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.02.2017, 18:35

СПЕЦИЈАЛЕН КАТАЛОГ ЗА КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ НА "СПОРТС ИЛУСТРЕЈТЕД"

Тениски божици во бикини

Женствена, убава и секси, таква е светската тенисерка број еден, Серена Вилијамс, во специјалното издание за костими за капење, кое секој февруари го подготвува американскиот влијателен магазин "Спортс илустрејтед".

Каталогот излегува од 1964 година наваму и речиси секогаш во него имало фотосесии со познати модели, спортисти и актерки, но годинава магазинот направи одличен маркетинг привлекувајќи дури три ѕвезди на белиот спорт.
Останатите две се Каролин Вознијацки од Данска и Јуџин Бушар од Канада, кои го задржаа нивото на сексапил и убавина што претходно го поставија нивните колешки Ана Курникова, Марија Шарапова и Ана Ивановиќ.
Американската тенисерка Серена, која неодамна стана прва со 23 гренд слем титули, дебитираше на страниците на списанието во 2003 година. Таа, исто така, беше избрана за спортска личност на годината од магазинот во 2015 година и му ја украси насловната страница.


Текстот е прочитан 2084 пати.
#
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас
Почнав да пијам по смртта на сопругата
Руни сака само во Евертон, дури и за помала плата
Постерот од Памела Андерсон во детската ми беше омилен
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter