Македонија Култура Скопје Живот Спорт Свет Калеидоскоп Култура свет
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.02.2017, 18:35

СПЕЦИЈАЛЕН КАТАЛОГ ЗА КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ НА "СПОРТС ИЛУСТРЕЈТЕД"

Тениски божици во бикини

Женствена, убава и секси, таква е светската тенисерка број еден, Серена Вилијамс, во специјалното издание за костими за капење, кое секој февруари го подготвува американскиот влијателен магазин "Спортс илустрејтед".

Каталогот излегува од 1964 година наваму и речиси секогаш во него имало фотосесии со познати модели, спортисти и актерки, но годинава магазинот направи одличен маркетинг привлекувајќи дури три ѕвезди на белиот спорт.
Останатите две се Каролин Вознијацки од Данска и Јуџин Бушар од Канада, кои го задржаа нивото на сексапил и убавина што претходно го поставија нивните колешки Ана Курникова, Марија Шарапова и Ана Ивановиќ.
Американската тенисерка Серена, која неодамна стана прва со 23 гренд слем титули, дебитираше на страниците на списанието во 2003 година. Таа, исто така, беше избрана за спортска личност на годината од магазинот во 2015 година и му ја украси насловната страница.


Текстот е прочитан 2100 пати.
#
Кливленд ги загуби Леброн и првото место на Истокот
Дестини Хукер е најсекси одбојкарка во светот
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter