Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

05.04.2017, 12:34

ВМРО-ДПМНЕ: Обединување околу националниот интерес

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение порача дека го става интересот на сите граѓани на прво место и затоа го нуди Манифестот за единствена Македонија како граѓански концепт, додека пак со приведувањето на, како што наведуваат, наркодилери и мафијаши блиски до криминогеното раководство на СДСМ, граѓаните виделе дека партијата е дел од подземјето.

Сметаат дека СДСМ и Заев се исплашени и се лесен предмет на уцена и дека затоа тој и неговите соработници ја прифатиле тиранската платформа која, според нив, е неуставна и спротивна на највисоките државни и национални интереси.
Во соопштението е наведено дека Манифестот за единствена Македонија гарантира владеење на правото и правна држава како клучен услов за успех на државата.
- Во Манифестот предложен од ВМРО-ДПМНЕ се предвидува секој иден добитник на парламентарните избори да добие бонус 20 пратеници, во рамките на сегашниот број пратеници и согласно Уставот или пак да се воведе мнозински изборен модел. Ова е добар предлог со цел кој било победник на некои наредни избори да не биде уценет, стои во соопштението.
Според ВМРО-ДПМНЕ, Манифестот е создаден со цел да има обединување околу националниот интерес, а со неговото одбивање, СДСМ докажува дека тие не се за обединување туку тие се за поделби.


Текстот е прочитан 516 пати.
#
Министерот Нухиу најави оставка, бара одговорност и од други функционери во МВР
ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
Груевски: Насилството не е решение, насилниците ќе бидат изведени пред суд
За заедничка Македонија: Не оправдуваме никакво насилство, денеска им се случи народ на тие кои се обидоа да направат државен удар
Министорот Тодоров со екипите на брзата помош им помагаше на повредените
Стотина повредени на двете страни, приведени нема
Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Влатко Ѓорчев ги бранеа нападнатите колеги од СДСМ
Нухиу: Навреме беше формиран оперативен штаб, но полицијата не си ја заврши работата
Иванов со апел за смирување на тензиите и лидерска средба кај него
МВР за евакуирањето на пратениците од Собранието

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter