Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.02.2017, 20:17

Британскиот министер за Европа сер Алан Данкан на средба со претставници на ВМРО-ДПМНЕ

Амбасадорот Чарлс Гарет и британскиот министер за Европа и Америка, сер Алан Данкан ја завршија средбата со претставници на ВМРО-ДПМНЕ.

На заминување, ниеден од дипломатите не сакаше да даде изјава со образложение дека брзаат на средба во СДСМ.

Средбата во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ траеше еден час.

Високиот британски дипломат имаше средба и со шефот на македонската дипломатија Никола Попоски.

Пред пристигнувањето во Македонија, Данкан, на својот блог напиша дека на партиските лдиери ќе им порача дека било која идна влада ќе има силна поддршка од Британија доколку е посветена на реформските приоритети.

Сер Данкан ќе се сретне и со претседателот Ѓорѓе Иванов, претставници на ДУИ и на Алијанса за Албанците.

Фото: Б. Грданоски


Текстот е прочитан 947 пати.
#
Проф. д-р Гордана Силјановска: Тиранската платформа е неуставна и води кон федерализација на државата
Младите генерации излегоа „За заедничка Македонија“ (Фото)
ИЛИЕВСКИ: Загрижени родители храбро излегоа за иднината на Македонија
Претседателе, „За заедничка Македонија“ е со Вас
Во живо - „За заедничка Македонија“ 25-ти ден за унитарна Македонија
ВМРО-ДПМНЕ: СЈО ги бие битките на Заев
Постигнат договор за Комисијата за прашања на изборите и именувањата
Анкета на ИПИС: Изборите не ја решиле кризата, потребни се нови
Нови истраги на СЈО, медиумите ги спуштија камерите
Нов повик од Вашингтон да се испита работата на амбасадата во Скопје

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter