Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.03.2017, 17:52

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО УБИЕЦОТ ВО ПРИЛЕП

Не се знае кој го убил пензионерот со американска пензија

Полицијата сè уште нема можно осомничено лице за убиството на 65-годишниот прилепчанец В.М. од селото Могила, кој завчера попладнето бил пронајден мртов и облеан во крв во изнајмен стан на улицата "Гоце Делчев" во Прилеп.

Според првичните информации, убиството е извршено, најверојатно, за пари, бидејќи убиениот бил корисник на американска пензија.
Како што информираа од полицијата, деновиве сопственикот на станот М.М. (53) неколкупати безуспешно се обидувал да стапи во контакт со кираџијата. Откако му станало сомнително, тој завчера побарал помош од полицијата, и со нејзина асистенција била скршена влезната врата.
Во станот е пронајдено телото на пензионерот, со повеќе убоди. Но, според трагите кои биле нанесени врз безживотното тело, се претпоставува дека убиството е извршено пред неколку дена. Убодните рани, најверојатно со нож, му биле нанесени во градниот кош и во грбот, и од нив тој починал на самото место.
Телото е предадено на обдукција.
Засега не се знае како убиецот влегол во станот, бидејќи влезната врата била заклучена. Се претпоставува дека тој, најверојатно, по извршеното злосторство, избегал преку прозорец од станот.


Текстот е прочитан 4610 пати.
#
Нека ми го вратат детето тие што ги штитат кучињата скитници
Куче искаса четиригодишно дете
Газда и вработен со ножици расчистувале долгови
Полицијата трага по напаѓачот на возачот на турскиот амбасадор во Македонија
Претепани тројца скопјани
Инцидент во Куманово по протестниот марш
"ДИВО НАСЕЉЕ": Обвинет не го признава Обвинителството
Кривични пријави за четири лица што фрлија Молотови коктели врз Музејот на Албанската азбука во Битола
На 20-годишник од гостиварско Ѓурѓевиште под кревет полицијата му пронашла три пиштоли
Царината откри измами и заплени девизи, фалсификати ...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter