Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.02.2017, 10:22

ПОРАДИ ИСТРАГА ЗА ОБЛОЖУВАЊЕ

Дебелиот голман на Сатон поднесе оставка

Голманот на англискиот петтолигаш Сатон јунајтед кој во понеделникот за време на натпреварот со Арсенал во ФА-купот јадеше сендвич на клупата за резерви, Вејн Шо, поднесе оставка.

Комисијата за обложување и ФА почнаа истрага против него, бидејќи претходно обложувалница имала облог дека тој ќе јаде пред камера за време на мечот, нешто што голманот го направи. Квотата на обложување дека тој ќе јаде сендвич била осум, па следниот ден по мечот обложувалницата призна дека исплатила петтоцифрена сума за таков облог.
Четириесет и шестгодишниот голман вели дека бил свесен за облогот кој постоел, но јадењето сендвич го направил само за забава и затоа што бил гладен.
- Ни беше кажано дека не ни е дозволено да се обложуваме додека сме професионалци. Но не го направив ова поради тоа. Го направив само како мала шега и затоа што бев гладен - изјави голманот за "Би-би-си".
Инаку, веднаш по оставката на Шо, на негова адреса пристигна понуда од британскиот синџир на супермаркети " Морисонс" да биде дегустатор на пити.


Текстот е прочитан 1159 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter