Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.01.2017, 13:57

ПЛАДНЕВНИ ПРОЕКЦИИ ЗА ВРЕМЕ НА ШКОЛСКИОТ РАСПУСТ

"Ново киноутро" во Кинотеката

Кинотеката на Македонија и оваа година, за време на зимскиот распуст организира дневна филмска програма "Ново киноутро", во која до 20 јануари ќе бидат прикажани пет филма.

Филмската програма почна вчера напладне со проекција на анимираниот јапонски филм "Змејска топка 2", во режија на Тадајоши Јанамуро, кој ќе биде репризиран денес.
Со почеток во 12 часот, утре и задутре се проекциите на американскиот игран филм "Макс Стил" на режисерот Стјуарт Хендлер, в петок и в сабота е анимираниот кинески филм "Змејско гнездо: зората на воинот" на Јуефенг Сонг, а од понеделник има две проекции на анимираниот филм од Канада "Малите виленици пикси" на режисерот Шон Патрик. "Ново киноутро" завршува со играниот американски филм од 1991 "Кука" во режија на Стивен Спилберг. (К.Р.)


Текстот е прочитан 471 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter