Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 23:01

Драма на „Камп Ноу“ - Барселона со 6:1 го прегази ПСЖ за четврт-финале во ЛШ

Екипата на Барселона со 6:1 го совлада ПСЖ, со што направи до сега невиден пресврт на предноста од 4:2 што ја имаше францускиот шампион од првиот меч.

Со два пенали, за кои голем број специјализирани портали коментираат дека биле непостоечки, со еден автогол и со уште три гола од Меси, Неимар и од Роберто, Барселона се пласираше во четвртфиналето на најелитното европски фудбалско натпреварување.

Нејмар одигра фантастичен меч, кој на крај го заокружи со два гола. Првиот беше вистинско ремек-дело од слободен удар, а потоа и од пенал кога зголеми на 5-1 за Барселона.

Во судиското продолжение каталонската екипа притисна со сите сили, а Серхио Роберто го направи епскиот пресврт и ги постави конечните 6-1.

Единствениот гол за ПСЖ го постигна Едисон Кавани.


Текстот е прочитан 1221 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter