Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.03.2017, 17:53

КАЈ ДОЛНО БЛАЦЕ, ВО ПРЕВРТЕНА МАШИНА ЗА СЕЧЕЊЕ НА ДРВА

Загина 77-годишен скопјанец

Н.А. (77) од селото Блаце, завчера попладнето загинал на самото место при превртување на машина за сечење дрва кај Долно Блаце.

Несреќата се случила околу 11 часот, на локалниот пат за селото Долно Блаце, кога И.Ш. (53) од Скопје, кој управувал рачно изработена работна машина за сечење дрва, се превртел на патот, при што Н.А., кој бил сопатник во машината , со друго возило бил пренесен во болницата "8 Септември" каде што е констатирана смрт. Возачот И.Ш. по незгодата си заминал дома, од каде Што со возило на Итна медицинска помош бил пренесен, исто така, во болница каде што му се констатирани телесни повреди, по што е пуштен на домашно лекување.


Текстот е прочитан 798 пати.
#
Нека ми го вратат детето тие што ги штитат кучињата скитници
Куче искаса четиригодишно дете
Газда и вработен со ножици расчистувале долгови
Полицијата трага по напаѓачот на возачот на турскиот амбасадор во Македонија
Претепани тројца скопјани
Инцидент во Куманово по протестниот марш
"ДИВО НАСЕЉЕ": Обвинет не го признава Обвинителството
Кривични пријави за четири лица што фрлија Молотови коктели врз Музејот на Албанската азбука во Битола
На 20-годишник од гостиварско Ѓурѓевиште под кревет полицијата му пронашла три пиштоли
Царината откри измами и заплени девизи, фалсификати ...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter