Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:04

РЕВИЈА НА ТРАДИЦИОНАЛНИОТ САЕМ ЗА ВЕНЧАВКИ

Од фустанот нека ве фати "мајата"

Викендов, во Скопје, се одржа седмиот по ред Саем за венчавки, кој се отвори во петокот, во хотелот "Александар палас" во Скопје.

Традиционално, познати лица од домашниот јавен живот, како невести и младоженци, ни подготвија модна ревија носејќи модели од познати македонски дизајнери.
"Ова е свадба со повеќе невести. Од фустаните што ги носите, нека ве фати 'мајата', па тие што не биле невести, наскоро да се омажат", рече домаќинката на настанот, Елена Стефановска. Дел од моделите на ревијата веќе имаат искуство како невести - Лила Стојановска, Светлана Црнокрак, презентерката Љубица Јаневска-Ивановска. Сара Мејс имаше генерална проба за својата скорешна свадба, а видовме и редовни учеснички на невестинските модни шоуа: Марјана Станојковска, Јована Стојменовиќ, манекенката Симона Станковска. Како модели се појавија и пејачките Симона Попоска, Рената Кралевска, Јулијана, шармантната седумгодишна Симона Николовска. Костуми носеа велосипедистот Влатко Кузмановски, актерот Зоран Љутков и манекенот Спасое Кликовац.
Саемот заслужи пофалби за успешната организација, а го организираше магазинот за венчавки "Во бело". На штандовите во трите хотелски сали се претставија повеќе од 50 изложувачи на невестински фустани, на свадбени декорации, фотостудија.М. Џаровска
Фото: Б. Грданоски


Текстот е прочитан 2712 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter