Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.12.2016, 07:30

ИЗЛОГ

15, 14,13...

Пишува Лејла САБИТ - Почна одбројувањето во Македонија

Почна одбројувањето во Македонија.
До Нова година или до нова влада.
Зависи во кој филм сте.
Драма, комедија, трагедија, сапуница или трилер.
Во вакво расположение сте.
За турбофолк или за валцер?
Покрај свечена трпеза или зимница?
Дали ќе славите или ќе жалите со вино, ракија, виски или со шампањско.
Дали ќе ве удри во глава, ќе останете трезни или ќе се разбудите со мамурлак.
Ќе мислите на изглед или на статус?
Ќе трошите на пазар или на базар?
Покрај вас ќе бидат драги луѓе или случајни минувачи?
2016 некој ќе ја памети по добро, а некој по лошо.
Некому годината му донесе среќа, а некому несреќа.
Некому профит, а некому загуби.
15 дена магија, со надеж дека следната година ќе ни биде подобра.
Заборавете на лошото и посакајте си нешто убаво во Новата 2017!

l.sabit@vest.com.mkТекстот е прочитан 1163 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter