Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

18.04.2017, 13:47

Кривична за охриѓанец за тешка кражба

Полицијата поднесе кривична пријава против С.И. (22) од Охрид кој украл три детски велосипеди, апарати за домаќинство, работни машини, дел од покуќнина, кујнски прибор и четири собни врати, стекнувајќи противправна имотна корист од околу 250.000 денари.

Според МВР, кражбата се случила во периодот јануари - март годинава во куќа на улицата „Дејан Војвода“ во Охрид, сопственост на С.М., откако пријавениот со подесен алат насилно ја отворил влезната врата, влегол и извршил пребарување.


Текстот е прочитан 370 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter