Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

14.01.2017, 09:02

НА ФАНОВИТЕ НЕ ИМ СЕ ВЕРУВА ДЕКА ВАКВО СУШТЕСТВО ОДИ ПО ПЛАНЕТАТА

Линдзи Пелас е најсексапилната девојка која се појави во рингот (Жешко фото)

Атрактивната УФЦ-девојка Линдзи Пелас дебитираше во ММА во казиното "Палмс" во Лас Вегас, пишува британскиот таблоид "Сан".

"Таа е мелем за очите", велат Британците за 25-годишниот модел која ја нарекуваат интернет-сензација поради облините и навиката да става секси фотографии на Инстаграм.

Кога работеше како модел на "Плејбој", Линдзи Пелас набрзина на Инстаграм доби повеќе од пет милиони следбеници. Линдзи во моментов е во врска со Калум Бест, синот на легендата на Манчестер Јунајтед, Џорџ Бест.

Кога минатата сабота со бројот во рака прошета низ кафезот на ММА настапот, сите погледи беа вперени кон неа. Нормално, никој не се прашуваше која е всушност Линдзи, туку гледаше во нејзините облини.

Инаку, таа дипломираше историја на универзитетот Луизијана Стејт.
Текстот е прочитан 995 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter