Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

18.04.2017, 14:07

Тешко повреден возач во железничка несреќа кај Гостивар

Возач на патничко возило е тешко повреден во железничка несреќа што се случила на патниот премин меѓу железничкото стојалиште Тумчевиште и железничката станица Гостивар.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека несреќата се случила вчера во 18:24 часот меѓу патнички воз кој сообраќал на релација Скопје-Кичево и возило „сеат леон“ со тетовски регистарски ознаки.

Повредениот возач со Итна медицинска помош бил пренесен во Медицинскиот центар во Гостивар.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица во Гостивар, а во периодот од 18:24 до 21:18 часот бил во прекин железничкиот сообраќај на тој дел од пругата.


Текстот е прочитан 360 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter