Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.04.2017, 17:16

Малолетници тешко повредени од струен удар во обид да се фотографираат врз вагон

Двајца малолетници во два одвоени случаја вчера биле тешко повредени од струен удар во обид да се фотографираат качени на вагон на Македонски железници, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Во дневниот Билтен МВР информира дека вчера во 15:50 часот во Скопје, во депото на Македонски железници, 14-годишник од Скопје се качил на вагон-цистерна со намера да се фотографира. Кога се доближил до електричниот вод, кој е под висок напон, од струен удар добил тешки телесни повреди. Екипа на Итна медицинска помош малолетникот го пренела во Ургентен центар Скопје каде е задржан на понатамошно лекување.

Ист случај е евидентиран од МВР вчера во 19.05 часот во депото на Македонски железници, каде 15-годишник од Скопје се качил на вагон-цистерна со намера да се фотографира. И тој добил тешки телесни повреди од струен удар откако се доближил до електричниот вод под висок напон. Бил пренесен во Ургентен центар Скопје и е задржан на понатамошно лекување.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случаите.


Текстот е прочитан 620 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter