Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.01.2017, 13:33

Том Харди: Не сум секс-симбол

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Холивудскиот актер Том Харди (39) не знае да прифати комплимент, бидејќи му е непријатно кога ќе го наречат секс-симбол.

"Имам неразвиени раце, криви нозе и заби, а исто така си растам и стомаче", изјави Британецот.
Актерот кој ја сними историската хорор серија "Табу" со режисерот Ридли Скот, тврди дека повеќе му се допаѓаат несовршени тела, бидејќи имаат повеќе карактер, па не полага внимание на холивудските критериуми за убавина. Тој неодамна го критикуваше и изборот на глумци за суперхерои.
"Апсолутно сите изгледаат како да се на веганска диета и постојано се во фитнес-центар. Изгледаат како да тренирале со маринци, а секогаш се со морална вертикала и живеат безгрешни животи. Тогаш ги ставаат во ситуација во која мора да се борат против некоја опасност, која воопшто не е опасна", одговори глумецот кога го прашаа зошто одбива улоги на суперхерој. Тој вели дека таквите улоги ги смета за бескрајно здодевни.
"Позабавно ми е да играм антихерои", вели Харди.


Текстот е прочитан 940 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter