Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.02.2017, 13:42

Кадетите заминуваат во Дојран на подготовки

Кадетската екипа на Вардар утре (16-ти февруари) заминува во Дојран каде што ќе одработи дел од подготовките за пролетниот дел од сезоната.

„Црвено-црните“ предводени од тренерот Влатко Колев за време на престојот во Дојран, ќе одиграат и два пријателски натпревари.

    „Утре одиме во Дојран и остануваме до 22 февруари. Во овие шест дена ќе работиме на сите сегменти во екипата, а главен акцент ќе биде ставен на воигрувањето, и за таа цел ќе одиграме и две контролни средби со младинците на Брегалница и со првиот тим на третолигашот Василево.“, изјави тренерот Колев.Екипата е засилена со Јакуп Бериша кој што доаѓа од пионерската екипа на Вардар, додека Дејан Маркоски, пак, им се приклучи на младинците на нашиот тим.

    „Нема некои поголеми промени во екипата. Играчите се истите од есенскиот дел, плус ни се приклучи Јакуп Бериша од пионерската екипа, а Дејан Маркоски, пак, од нашата генерација замина во младинците. Тоа се само две измени, инаку во целина сето друго е исто“, вели Колев.

Претходно во Дојран на подготовки беа и пионерите и помладите пионери на Вардар.


Текстот е прочитан 446 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter