Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.03.2017, 14:16

Џенова ќе го казни Пандев

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев сепак нема да мине без казна за неговиот непримерен потег и одбивањето да влезе во игра во последните минути на средбата со Болоња.

Пандев не ги послуша инструкциите на тренерот Андреа Мандорлини кој мораше да стави друг играч, потег кој се покажа како полн погодок зошто Оливје Нчам донесе бод со гол во 94 минута.

По средбата Мандорлини ја спушти топката и посочи дека се е во ред со нашиот интернационалец, но вестите кои доаѓаат од Италија гововарт дека сепак ќе има казна за струмичанот и тој нема да биде во комбинација за пресметката со Емполи.

Ветеранот тренира, нема никакви проблеми, ама ќе го плати цехот за своето несоодветно однесување.


Текстот е прочитан 1762 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter