Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.03.2017, 13:51

"Играј мала", нова песна на Даниел Крстески

Поп-пејачот Даниел Крстески сними авторска песна со наслов "Играј мала".Даниел е автор на текстот и на музиката, а аранжманот е дело на Владимир Дојчиновски-Дојчин.

- Оваа песна, како и претходната "Милена", е со побрз ритам. Сметам дека на нашата естрада недостигаат брзи песни, бидејќи кога имате клупски настап, подобро поминуваат за разлика од баладите - вели Даниел.
За новата песна има и видеоспот, во кој покрај Даниел, во главната улога се појавува и убавата Марија Милошеска.
"Мислам дека и во моите наредни видеоспотови убавите девојки ќе бидат во главната улога. Досега се покажа како успешен рецепт и не гледам зошто да не продолжам со таквиот тренд", изјави пејачот.
Тој веќе работи на својата најнова песна, која треба да биде промовирана на почетокот од летото. (М.Џ.)


Текстот е прочитан 400 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter