Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.12.2016, 13:38

МИЛЕНИЦИ

Хит се кич џемпери

Колку се посилни и посветли боите и колку повеќе работи има на џемперот , толку подобро.Слободно користете панделки, снешковци, Дедо Мраз, дрва, копчиња, ѕвезди, токи, светки, памук

Кич џемперите не се новогодишна традиција само за луѓето.Овде се приклучуваат и кучињата и мачките..Неколку производители во Америка имаат џемпери за животни за и тие да бидат подготвени кога ќе добијат покана за првата забава за кич џемпери, традиционална во земјата.
"Моите пријателки кои немаат мачки дефинитивно мислат дека сум луда", изјави Нора Севиџ која го води профилот за мачки на Инстаграм што има 43.000 следбеници.Таа вели дека ужива во џемперите повеќе отколку нејзините мачки, што неа $ е уште посмешно.
Колку се посилни и посветли боите и колку повеќе работи има на него, толку подобро.Слободно користете панделки, снешковци, Дедо Мраз, дрва, копчиња, ѕвезди, токи, светки, памук.Ракавите можат да бидат различни или пак воопшто да ги нема. Но, најголем дел од миленичињата, вклучувајќи ги и мачките на Севиџ, би сакале да се ослободат од џемперите."Сетилото за вид на кучињата е различно од сетилото за вид на луѓето и бидејќи шарите не се особено корисни за нивниот вид, на кучињата најверојатно воопшто не им е важно како изгледаат џемперите", изјави доктор Бон Бивер, извршен директор на Американскиот колеџ за ветеринарни бихевиористи и професор на факултетот за ветеринарна медицина на универзитетот во Тексас.
Најголем дел од кучињата и мачките не сакаат да носат џемпери освен ако се навикнати на тоа уште откако биле мали.
"Понекогаш облекувањето и соблекувањето можат да предизвикаат електрицитет што ги прави кучињата уште понервозни", изјави Бивер.
Ако кучето носело алишта додека било мало и додека растело или ако кучето има кратко влакно и му студи, облекувањето џемпери би било во ред, додаде Бивер.


Текстот е прочитан 4380 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter