Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.03.2017, 13:10

И ТОА Е МОЖНО

Фановите на Кристал палас по грешка го демолираа својот автобус

Навивачите на Кристал палас се обидоа да го уништат автобусот на Мидлзброу пред натпреварот во Премиер лигата, но по грешка го демолираа својот.

Имено, на автобус паркиран пред хотелот за гостинските навивачи, тие напишале "Кристал палас" со спрејови, а претходно го обоиле со црвена и со сина боја.
Мислеле дека тоа е автобус на Мидлзброу, но на крајот излегло дека тоа е возило на нивниот тим. Од клубот потврдија дека е направена штета од околу 45 000 евра.
- Тимскиот автобус беше исчкртан со графити ноќта пред натпреварот со Мидлзброу. Полицијата е известена за инцидентот - потврди портпаролот на Кристал палас.
Оваа случка наиде на голем сеир во англиските медиуми и на социјалните мрежи.


Текстот е прочитан 478 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter