Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.01.2017, 13:44

Време е за готвење

Супа од наут и од праз

Потребно:

5 страка праз
300 г наут (од конзерва)
1 компир
сол
црн пипер
1 лажица маслиново масло
1 лажица путер
2 чешниња лук
1 л вода
рендан пармезан

Приготвување: празот преполовете го по должина, добро измијте го и исечете го на тенки полукругови. Во маслото и путерот пржете ги празот и истолчениот лук. Сето тоа посолете го и динстајте го додека празот не омекне. Додадете го компирот излупен и исечен на коцкички, па кога и тој ќе омекне, сето тоа прелијте го со 750 мл вода. По 10-тина минути додадете го и исцедениот наут и остатокот од водата. Сето тоа зачинете го со црн пипер. Пред да ја послужите супата, посипете ја со рендан пармезан.


Текстот е прочитан 1085 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter