Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.03.2017, 17:52

ВО ШТИП И ВО ГЕВГЕЛИЈА

Сексуално злоупотребени две деца

Во Штип и во Гевгелија се откриени два случаи на сексуално злоупотребување на деца што не наполниле 14 години.

Како што информираа од полицијата, за полов напад врз дете е поднесена кривична пријава против шеснаесетгодишник од Штип . Тој во февруари годинава, во неговиот дом, со употреба на физичка сила извршил полови дејства врз четиринаесетгодишно девојче од Штип со кое бил во љубовна врска.
За истото дело кривична пријава е поднесена и против И.А. (27) од Гевгелија. Тој пред неколку дена, со употреба на сила, во неговиот дом извршил полови дејства врз малолетник од Гевгелија.
И двата случаи во полиција ги пријавиле родителите на злоупотребените деца, кои за ужасот, и покрај заканите, дознале од нивните деца.


Текстот е прочитан 3003 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter