Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.01.2017, 13:15

СУПЕР МОДЕЛОТ ГО ПРОМОВИРАШЕ НОВОТО ЛОГО НА "СТАРА ДАМА"

Емили Ратајковски стана заштитно лице на Јувентус

Јувентус ја привлече една од најсексапилните жени во светот, супермоделот Емили Ратајковски.

Убавицата беше заштитно лице при преставувањето на новото лого на "Старата дама" на гламурозниот настан во Милано и ги собра погледите на присутните.
Дваесет и петгодишната убавица објави фотографија на Инстаграм како стои пред новото лого на италијанскиот првак, а фудбалерот од Венецуела, Томас Ринкон прв ја искористи можноста да се слика со заносната бринета.
Емили Ратајковски ја почна кариерата уште на 14 години во "Форд моделс". По неколку години на модните пости, Емили почна да прави рекламни кампањи за славниот фотограф Тони Дјуран, а стигна и до страниците на "Спортс илустрејтед".Моделот стана светски позната откако се снимаше гола во спотот на Робин Тике за хитот "Блурд Лајнс" во 2013 година. По успесите на подиумот, Емили се проба и на филмското платно. Првата голема улога и беше во филмот "Ние сме твои пријатели" во кој глумеше покрај Зак Ефрон.
Пред помалку од еден месец Емили достигна до 10 милиони следбеници на Инстаграм, а едно нејзино видео за 48 часа доби над три милиони лајкови и преку 10.000 коментари.
Текстот е прочитан 1780 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter