Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.03.2017, 13:58

НБА

Харден го доби дуелот со Вестбрук

Дуелот меѓу најсериозните МВП-кандидати сезонава, Џејмс Харден и Расел Вестбрук, му припадна на ол-старот на Хјустон рокетс.

Харден забележа дабл-дабл од 22 поени и 12 асистенции, а неговите "ракетите" славеа дома со 137:125. Лу Вилијам со 31 поен беше најефикасен во редовите на победничкиот тим, а зад него беше Ариза со 24 поени.
На другата страна, Расел Вестбрук го забележа 36. трипл-дабл од 39 поени, 11 скока и 13 асистенции, кој на крајот не се покажа како доволен за нов триумф на Оклахома.
Голден стејт го совлада Мемфис со 106:94 и направи важен чекор во обезбедувањето предност на домашен терен, во плејофот. Вориорс одигра одлично во второто полувреме, благодарение на Клеј Томпсон и неговите 31 поен. Стеф Кари ја заврши средбата со дабл-дабл од 21 поен и 11 асистенции.
РЕЗУЛТАТИ: Шарлот-Феникс120:106, Атланта-Бруклин 92:107, Клиперс-Сакраменто 97:98, Милвоки-Чикаго 94:109, Хјустон-Оклахома сити 137:125, Индијана-Филаделфија 107:94, Бостон-Мајами 112:108, Голден стејт-Мемфис 106:94, Денвер-Њу Орлеанс 90:115, Лејкерс-Портланд 81:97.


Текстот е прочитан 344 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter