Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.01.2017, 15:32

26-годишен прилепчанец пронајден мртов

Во Прилеп, во објект на поранешно инфективно одделение, во саботата попладне било пронајдено починато лице.

Увид извршиле Јавното обвинителство и увидна полициска екипа.
МВР соопшти дека било констатирано оти, најверојатно, се работи за лицето П.М. (26) од Прилеп. По наредба на обвинител, над телото на починатиот ќе се врши обдукција.


Текстот е прочитан 2867 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
10-те најпопуларни хотели на Инстаграм!
Социјалната мрежа Инстаграм ја објави листата на 10-те најпопуларни хотели...
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Плескавици од блитва
Приготвување: исчистената блитва ставете ја во вриена вода и варете ја око...
Site Meter