Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

18.02.2017, 08:24

МОДЕЛОТ НАДИЦА ИЛОВА ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА МАКЕДОНИЈА НА ИЗБОРОТ "ЛЕЈДИ ЈУНИВЕРС" ВО СОФИЈА

Мис значи дама

Моделот Надица Илова (22) од Кавадарци ќе ја претставува Македонија на интернационалниот избор "Лејди јуниверс 2017" во Софија, Бугарија, на кој ќе учествуваат убавици од 35 земји. Надица вчера замина на подготовки во елитниот хотел "Маринела", каде што ќе бидат сместени кандидатките и каде што на 22 февруари ќе се одржи финалната вечер...

За целиот текст и за фотографиите кликнете тука.

Л. Сабит
Фото: В. Тануровски


Текстот е прочитан 1063 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter