Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.01.2017, 13:14

На 25 јануари финале на "Кастинг талент шоу" во МОБ

Финалето на кое ќе се изберат победниците за мјузиклот "Тајно моја" ќе се одржи на 25 јануари, во Македонската опера и балет во Скопје.

Сите кандидати што гледачите досега имаа можност да ги следат само пред малите екрани, ќе настапат во живо, пред жири-комисија, но овој пат и пред публика. Финалето на "Кастинг талент шоу" е решавачко, а стручното жири ќе одлучи кои ќе бидат шестемина кандидати. Победниците на "Кастинг талент шоу" ќе остават траен белег во музичката историја со професионалниот ангажман во мјузиклот "Тајно моја" посветен на Тоше.
Стандардната жири-комисија ја сочинуваат Игор Дурловски, Сара Мејс и Игор Џамбазов.
Од МОБ изјавија дека на шоуто се пријавиле исклучително талентирани млади луѓе.Премиерата на мјузиклот "Тајно моја", посветен на македонската музичка легенда, е закажана за 10 март. Емисиите од шоуто се емитуваат на телевизијата "Канал 5".


Текстот е прочитан 2971 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter