Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.02.2017, 13:16

Билетите за "Златна Бубамара на популарноста" продадени за три минути

Билетите за јубилејното издание на манифестацијата "Златна Бубамара на популарноста" се продадени за три минути.

Продажбата одеше онлајн, преку мк тикетс, и за ова време се продадени сите 600 билети, но колкава е побарувачката, покажува фактот дека во петокот напладне, кога беше објавена продажбата, имало барање за 7 000 билети. Серверот ова го издржал, и сè е подготвено за добра забава.
Јубилејното 20-то издание на оваа најпопуларна манифестација во државава ќе се одржи на 20. овој месец во Метрополис арена, под мотото "Што ќе биде, нека биде!".


Текстот е прочитан 1166 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter